بسم الله الرحمن الرحیم |  به اطلاع میرسانیم که در ماه اخیر مطلع شدیم که بعضی افراد سودجو با استفاده از نام بنیاد اختر تابان و به ظاهر به نمایندگی موسس این بنیاد، اقدام به درخواست وجوهات شرعی و کمک نقدی کردند. این امر مورد تایید بنیاد اختر تابان و موسس نمی‌باشد، و از عموم مردم تقاضی میشود که فقط از طریق راه‌های رسمی ارتباط بگیرند و ما نماینده غیر رسمی نداریم. والسلام علیکم. | سید کاظم رضوی موسس بنیاد اختر تابان | 16/3/1403ش. مطابق 5 جون 2024 م |

مناسبت های اسلامی

سالروز رحلت حضرت موسی مبرقع فرزند حضرت امام جواد (علیهماالسلام)

حضرت موسی مبرقع (ع) در ۲۲ ربیع‌الثانی سال ۲۹۶ هجری در قم رحلت کرد و در محله چهل اختران به خاک سپرده شد.

ابوجعفر موسی بن محمد المبرقع، فرزند امام نهم شیعیان دوازده امامی حضرت محمد بن علی الجواد(علیه السلام) و برادر کوچکتر حضرت امام دهم علی الهادی(علیه السلام) بود. او به عنوان جد همه سیدانی که از لقب جدش و امام هشتم علی الرضا (ع) به عنوان نام خانوادگی خود استفاده می کنند بسیار معروف است.

اکثر سیدهای رضوی، از اولاد موسی مبرقع هستند و بیشتر آنها قبل از مهاجرت به شبه قاره هند در سبزوار ایران پیدا شده بودند و هنوز هم در روستاها و شهرهای متعددی در هند هستند که نسب خود را به موسی المبرقع از طریق پسرش شاهزاده احمد بن موسی می‌رسانند.

موسی المبرقع از شخصیت های متدین و لطیف و از راویان برجسته در زمان خود بودند و نقل های متعددی از طریق ایشان در کتاب های حدیثی از جمله تحف العقول ثبت و ضبط شده اند.

حضرت موسی مبرقع (ع) در ۲۲ ربیع‌الثانی سال ۲۹۶ هجری در قم رحلت کرد و در محله چهل اختران به خاک سپرده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
×